Parafia pw. św. Jacka

miejscowość: Wierzbica Górna

Parafia pw. św. Jacka

Parafia powstała 25 czerwaca 2007 roku. Została wydzielona z parafii Włochy. Do parafii św. Jacka należą następujące wsie: Wierzbica Górna, Wierzbica Dolna i Duczów Wielki. Obecnie parafia jest w Dekanacie Namysłów - Wschód. Pierwszym mianowanym proboszczem był ks. Stanisław Hlibowski, który po 2 latach, po ciężkiej chorobie zmarł 10 kwietnia 2009 roku. Kuria Metropolitalna we Wrocławiu powołała nowego ks. Proboszcza, który był wikariuszem w Bierutowie. Nowy Proboszcz Ks. Mariusz Kopras przejął organizację życia parafialnego i strukturę parafii, którą trzeba mocno zremontować, gdyż przez cały cas swojego istnienia kościół św. Jacka w Wierzbicy Górnej był filią parafii we Włochach. Organizacja życia parafialnego nie jest łatwa, gdyż trzeba się uporać z wieloma przyzwyczajeniami i tradycjami wytworzonymi na kanwie filialności tej wspólnoty. Obecnie na terenie parafii zameldowanych jest ponad 1565 osób a mieszkający jest ponad 1134 osoby (dane ze stycznia 2010 roku). Parafia cieszy się dużą frekwencją wiernych na Mszy św. niedzielnej, bo ponad 5o procent wiernych uczestniczy w życiu parafialnym. Parafianie są bardzo mocno wszczepieni w życie religijne, gdyż wartości domowe i wychowanie jest mocno połączone z nauczaniem Jezusa Chrystusa. Jedyną boloczką jest stan kościoła, który w poważny sposób ma zaniedbane otoczenie, ale i jest mu potrzebna mocna operacja naprawcza, gdyż materiały jego budowli dość mocno zostały przez czas i środowisko potraktowane. Jest to trudne zadanie do realizacji, ale proszę o modlitwę a wszystko będzie przebiegało pomyślnie. Bóg zapłać!