Parafia pw.Miłosierdzia Bożego w Świdnicy

Parafia pw.Miłosierdzia Bożego w Świdnicy

Historia parafii Utwórz PDF Drukuj

Z HISTORII ...

ROK 2004, 29 CZERWCA J. E. Ks. Biskup Ignacy Dec, biskup świdnicki powołał do życia parafię pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Świdnicy. Nowa parafia została wydzielona z parafii katedralnej pod wezwaniem św. Stanisława i św. Wacława. Swym zasięgiem objęła dzielnice Zarzecze oraz Kolonię, a jej pierwszym historycznym Proboszczem został ksiądz Tomasz Zając. Pierwszy Proboszcz Od pierwszego dnia istnienia parafii przez ponad rok modliliśmy się tymczasowo w kościele pod wezwaniem Świętego Krzyża przy ul. Westerplatte.

św. Krzyża

ROK 2005, 29 CZERWCA  o godzinie 17 księdzu proboszczowi udało się dokonać zakupu terenu pod budowę kościoła przy ulicy Rolniczej. Najpierw na "naszym terenie" postawiliśmy krzyż. Wtedy rozpoczął się czas remontu budynku adaptowanego na kaplicę.
   ROK 2005, 5 LISTOPADA remont kaplicy położonej przy ulicy Rolniczej został zakończony - możemy odtąd spotykać i modlić się na terenie naszej parafii. Kaplicę uroczyście pobłogosławił ks. biskup Ignacy Dec.
   ROK 2007 - pierwsze prace budowlane: przyłączenie mediów oraz wniesienie fundamentów pod bydynek duszpasterski. Jeszcze przed zimą udało się wylać wieniec i strop nad piwnicą plebanii. Budowa kościoła wciąż jeszcze daleko przed nami.

ROK 2007, 17 CZERWCA Jego Eminencja kard. Tarcisiio Bertone, Sekretarz Stolicy Apostolskiej, podczas swojej wizyty w naszej diecezji, poświęcił w katedze kamień węgielny  pod budowę naszego kościoła parafialnego
kamień węgielny

ROK 2007, 14 LISTOPADA miała miejsce pierwsza wizytacja kanoniczna ks. biskupa Ignacego Deca, ordynariusza diecezji.