Parafia pw. Chrystusa Króla

miejscowość: Tarnobrzeg

Parafia pw. Chrystusa Króla

Parafia Chrystusa Króla erygowana została przez J. E. Księdza Biskupa Andrzeja Dzięgę 12 maja 2003 roku. Powstała w wyniku podzielenia parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - ojców Dominikanów. Na kościół i budynki parafialne adaptowano budynek dawnego Młodzieżowego Domu Kultury, który był mocno zdewastowany. Budynek został przekazany ojcom Dominikanom, którzy przekazali go diecezji sandomierskiej. Nad remontem budynku i przystosowaniem go do celów religijnych czuwał Ks. Michał Józefczyk - proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. W chwili obecnej kościół wewnątrz jest wykończony, posiada dzwonnicę, której poświecenia dokonał J. E. Ks. Bp. Edward Frankowski. W dniu 26 listopada 2006 r. parafia przeżyła pierwszą w swej historii Wizytację Kanoniczną, której przewodniczył J. E. Ks. Bp. Edward Frankowski. Suma odpustowa została odprawiona o godz. 12.00. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Biskup. Już w następnym miesiącu w parafii dokonano poświęcenia i intronizacji cudownej figurki Dzieciątka Jezus. Akt ten został poprzedzony rekolekcjami, przeprowadzonymi przez kapłana ze Zgromadzenia Świętej Rodziny. Parafia posiada księgi metrykalne: chrztów, zaślubionych, zmarłych od 2003 roku.