Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego

miejscowość: Piotrków Trybunalski

Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego

PARAFIA NIEZWERYFIKOWANA
Twoja parafia nie będzie widoczna do momentu jej weryfikacji. Więcej informacji...

Rok 2014 dla naszej wspólnoty parafialnej, to jubileusz 25. lecia jej istnienia. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się przez Misje Święte, które prowadził Ojciec Marcin Ciechanowski - Paulin z Jasnej Góry. Główne uroczystości pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ireneusza Pękalskiego odbyły się w dniu 7 września, podczas Mszy świętej dziękczynnej o godzinie 11:30.

Oto najważniejsze wydarzenia z 25 lat naszej parafii:

1 października 1989 - Ksiądz Biskup Władysław Ziółek eryguje parafię Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim, której proboszczem mianuje Księdza Pawła Lipińskiego.

Rok 1990
1 lipca - Pierwsza Msza święta na placu parafialnym
Sierpień - Rozpoczęcie budowy budynku tymczasowej kaplicy.
9 września - Poświęcenie placu i krzyża brzozowego przez Księdza Biskupa Władysława Ziółka. Symbolem Bożego Błogosławieństwa była tęcza, która ukazała się na niebie.
1 listopada - Przeniesienie nabożeństw z placu parafialnego do piwnic budynku.
25 grudnia - Pasterka w kaplicy.

Rok 1991
marzec - Rozpoczęcie prac przy budowie plebanii.
26 kwietnia - Poświęcenie kaplicy przez Księdza Biskupa Ordynariusza
26 sierpnia - Ufundowanie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

Rok 1992
kwiecień - Ufundowanie tabernakulum przez firmę Sulimar.
sierpień - Ufundowanie kutego krzyża na placu parafialnym.
wrzesień - Powstaje orkiestra parafialna.

Rok 1993
kwiecień - Rozpoczęcie budowy kościoła.
26 sierpnia - Wmurowanie przez Księdza Arcybiskupa Władysława Ziółka kamienia węgielnego pochodzącego z Asyżu, poświęconego przez Papieża Jana Pawła II.
25 grudnia - Ufundowanie dzwonów przez firmę Sulimar, Masarnię Bieniek i parafian.
- Budowa chóru, zakrystii i kaplicy Matki Bożej.

Rok 1994 - Budowa naw bocznych.

Rok 1995
- Budowa ścian prezbiterium i wieży.
19 - 20 czerwca - Nawiedzenie obrazu mozaiki Matki Bożej Częstochowskiej z Watykanu, z racji 75. lecia Archidiecezji Łódzkiej.
sierpień - Umieszczenie dzwonów wewnątrz wieży.

Rok 1996
sierpień - Ufundowanie figury Matki Bożej Fatimskiej przez rodzinę Sobońskich.
wrzesień - październik - Wylewanie stropu nawy głównej.
9 września - Nawiedzenie figury Matki Bożej z Fatimy, mimo, że parafia nie znajdowała się w harmonogramie nawiedzenia.

Rok 1997
- Tynkowanie ścian, budowa dachu.
26 sierpnia - Pierwsza Msza święta w kościele. Ołtarz Matki Bożej Częstochowskiej ufundowany przez rodziny: Załogów, Rogulskich, Sobańskich.
26 listopada - Poświęcenie murów kościoła przez Księdza Arcybiskupa Władysława Ziółka.

Rok 1998
- Nowa posadzka i ogrzewanie w kościele.
10 sierpnia - Sprowadzenie relikwii Świętej Faustyny.

Rok 1999 - Ołtarz Świętej Faustyny, konfesjonały.

Rok 2000 - Droga Krzyżowa.

Rok 2001 - Tabernakulum, ławki w nawie głównej.

Rok 2002 - Organy, ławki w nawach bocznych. Ogrzewanie w budynku parafialnym.

Rok 2003 - Malatura prezbiterium.

Rok 2004
- Malatura całego kościoła. Nowe stropy i ściany w dawnej kaplicy, chrzcielnica, stojak pod paschał, ambonka. Ofiarodawcy: rodziny Rogulskich, Siemaszko, Grzędowskich.
26 września - Konsekracja kościoła przez Księdza Arcybiskupa Władysława Ziółka.

Rok 2006 - Poświęcenie budynku parafialnego i oddanie do użytku grupom parafialnym.

Rok 2007 - Wyposażenie sal parafialnych w stoły bilardowe, do tenisa stołowego, kuchni, kancelarii, sali audiowizualnej.

Rok 2008 - Budowa ogrodzenia i parkingów.

Rok 2009
12 lipca - Nadanie imienia Świętej Faustyny rondu przy kościele oraz wykonanie figury Jezusa Miłosiernego i Świętej Faustyny.
26 sierpnia - Poświęcenie ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej pozłoconego i wzbogaconego elementami związanymi ze Świętym Janem Pawłem II i Księdzem Kardynałem Stefanem Wyszyńskim.
18 - 19 września - Nawiedzenie Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej połączone z obchodami 20. lecia Parafii.

Rok 2010 - 1 maja - Poświęcenie figury Błogosławionego Jana Pawła II.

Rok 2012 - Odnowienie elewacji wieży kościoła.

Rok 2013 - Odnowienie elewacji frontu kościoła.

Rok 2014 - Docieplenie, nowe okna, elewacja i schody budynku parafialnego.