Logowanie

Pamiętaj mnie

Jesteś duszpasterzem?

Już teraz zgłoś swoją parafię!

Pomoc Zgłoszenie

Współpraca

Chcesz włączyć się w naszą akcję i pomóc rozwojowi naszego serwisu? Zapraszamy Ciebie do współpracy, Ty także możesz zostać współautorem tej inicjatywy!

Regulamin Współpraca

OgloszeniaParafialne.pl to społeczność internetowa zrzeszająca wspólnotę katolicką wokół własnych parafii.

Założeniem twórców jest stworzenie serwisu zawierającego bazę danych o parafiach z całej Polski, do których za pośrednictwem Internetu będą mogli zapisywać się należący do nich wierni.

Znajdziemy tutaj bieżące informacje o życiu swojego duszpasterstwa – ogłoszenia parafialne, terminy Mszy Św. i innych wydarzeń skupiających się wokół parafii. Jednocześnie mamy możliwość łatwego kontaktu z księżmi pełniącymi w niej posługę, jak również księża otrzymają narzędzie do bezpośredniego kontaktu z parafianami.

Korzystanie z serwisu będzie bezpłatne – zarówno dla parafian, jak i dla parafii.

Schemat działania serwisu:
 1. Zgłoszenie parafii.
  Dana parafia zostaje zgłoszona przez Duszpasterza pełniącego w niej posługę. Duszpasterz wypełnia formularz rejestracyjny, podając wezwanie parafii, jej adres, telefon i adres e-mail.
 2. Weryfikacja.
  Aby zapobiec dodawaniu parafii bez ich zgody, rejestracja kończy się weryfikacją. Numer telefonu lub adres e-mail sprawdzany jest w bazie danych archidiecezji. Na wskazany numer wykonujemy telefon z pytaniem czy parafia rzeczywiście wyraziła chęć rejestracji.
 3. Dodawanie danych o parafii.
  Po procesie weryfikacji, zgłaszający parafie otrzymuje prawa uzupełnienia informacji o parafii, dodawania zdjęć, terminów mszy świętych, uzupełniania tablicy ogłoszeń.
 4. Do parafii zapisują się wierni.
  Osoby odwiedzające serwis zapisują się do swoich parafii. Parafia może poinformować swoich wiernych o istnieniu serwisu w gazetce parafialnej, w gablocie ogłoszeń, lub podczas tradycyjnych ogłoszeń parafialnych.