Parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego

miejscowość: Poznań

Ogłoszenia Parafialne 3 grudzień 2017 r.

Ważne do: 10 grudnia 2017 r. (-5 dni)

Poznań 3 grudzień 2017 r.

O G Ł O S Z E N I A  P A R A F I A L N E

/ 1 Niedziela Adwentu /

1.     W Kościele rozpoczyna się  okres Adwentu. Jest to czas duchowego przygotowania  do świąt Bożego Narodzenia, a jednocześnie oczekiwanie na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów.  Mamy go przeżywać pobożnie i z radością, oczekując Przyjścia Pana. Równocześnie jest to początek nowego Roku Kościelnego, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym

2.     Zapraszamy codziennie na roraty o godz. 6,oo, z wyjątkiem piątku. Dzieci zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku godz. 17,oo. Młodzież może sobie wybrać czas rorat, czy to godz.  6,oo czy o 17,oo  Serdecznie zapraszamy.

3.     W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o godz. 7, 9, 17 18 i 19,oo

4.     W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy na „Godzinę Łaski dla świata”. W kościele będziemy mówić różaniec od godz. 12,oo w południe.

5.     Czas Adwentu będą nam wymierzać wieńce adwentowe, które można nabyć w Caritas pod chórem. Podobnie i świece adwentowe - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

6.     Proponujemy, jak co roku, Drzewko Adwentowe z kolorowymi serduszkami dla dzieci oraz Tytkę Charytatywną dla ubogich parafian. Obdarowując innych, duchowo ubogacamy siebie. Z góry dziękujemy za okazane serce.

7.     Zachęcamy parafian do przychodzenia na roraty, czy też włączenia się w adwentową akcję charytatywną.

8.     Różaniec w intencji misji zostanie odmówiony w poniedziałek, o godz. 19,oo w kościele.

9.     Klasy VII przygotowujące się do przyjęcia sakramentu bierzmowania mieć będą spotkanie modlitewne we wtorek, o godz. 19,oo w kaplicy. Obecność jest obowiązkowa.

10.                       Koło Przyjaciół Radia Maryja będzie mieć swoje spotkanie w środę, po Nowennie ok. 19,15 w kawiarence

11.                       Spotkania modlitewne odnowy w Duchu Świętym odbywają się w każdy czwartek o godz. 19,oo w salce na chórze. Zaś w każdy  II czwartek miesiąca jest msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

12.                       W czwartek przypada I czwartek miesiąca z Godziną Świętą. Jest też wspomnienie liturgiczne św. Ambrożego, patrona pszczelarzy.

13.                       Adoracje Najświętszego Sakramentu w kaplicy mamy w środy i w piątki. Na czas zimowy nie ma wieczornej adoracji w poniedziałki.

14.                       Bardzo serdecznie dziękujemy drogim parafianom za ofiary złożone w minioną niedzielę księdzu proboszczowi Władysławowi z Jampola na Ukrainie. Jak będziemy wiedzieli, to podamy ile zebrał na potrzeby swojego kościoła.

15.                       W przyszłą niedzielę, 10  listopada przypada Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem będziemy prowadzić kwestę na ten cel.

16.                       Również w przyszłą niedzielę na mszy św. o 11,45 poświęcimy medaliki dzieciom I komunijnym z klas III

17.                       Wicherki rozprowadzają przed kościołem kartki świąteczne. Zachęcamy do wsparcia ich dzieła.

7a. W tym tygodniu mamy jeszcze wolne intencje mszalne rano o 6,oo

18.                        Przypominamy, że dzisiaj wyświetlamy w salce na chórze film adwentowy: „Maryja z Nazaretu” Początek o godz. 15,3o Zapraszamy.

19.                       Po mszy św. polecamy prasę katolicką. Zachęcamy do czytania wiadomości z życia Kościoła.

Ks. Proboszcz Jan Szczepaniak