Profil parafii

Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła Parzymiechy

miejscowość: Parzymiechy

Dołącz do tej parafii

Logowanie

Pamiętaj mnie

Jesteś duszpasterzem?

Już teraz zgłoś swoją parafię!

Pomoc Zgłoszenie

Współpraca

Chcesz włączyć się w naszą akcję i pomóc rozwojowi naszego serwisu? Zapraszamy Ciebie do współpracy, Ty także możesz zostać współautorem tej inicjatywy!

Regulamin Współpraca

Ogłoszenia - 5 listopada - XXXI Niedz. Zw.

Ważne do: 12 listopada 2017 r. (-11 dni)

1.    Pierwsza listopadowa niedziela, przypada w oktawie modlitwy za zmarłych. Jak każda także i ta dzisiejsza, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym.

 

2.    Do 8 listopada, duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniając pozostałe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Do środy Msze św. z wypominkami za zmarłych. Wypominki pół godziny przed Mszą św.

 

3.    W czwartek, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.   

 

4.    W sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie.

 

5.    Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Uroczystości Wszystkich Świętych…

 

6.    Przyszła niedziela będzie Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

 

7.    Zapisy na zabawę Sylwestrową bezalkoholową w zakrystii…

 

 

8.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, oraz kwiaty. Prosimy kolejne 4 rodziny z ul. Stawki o przygotowanie Kościoła na najbliższą niedzielę.  


Powrót