Parafia pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Krzyworzece

miejscowość: Krzyworzeka

CHRZEST DZIECKA

Ważne do: 31 grudnia 2020 r. (1134 dni)

Aby zapisać dziecko do chrztu należy:

1.                  Zgłosić się do kancelarii parafialnej.

2.                  Przedstawić Akt Urodzenia dziecka z USC.

3.                  Przedstawić dane osobowe rodziców (na podstawie dowodów osobistych).

4.                  Posiadać świadectwo zawarcia ślubu kościelnego (jeśli był udzielany w innej parafii) lub świadectwo zawarcia związku cywilnego (w przypadku, jeśli rodzice nie zawarli małżeństwa sakramentalnego)

5.                  Przedstawić rodziców chrzestnych, którzy spełniają warunki przepisane prawem kościelnym (przyjęli sakrament bierzmowania i są wierzącymi i praktykującymi katolikami i nie mają przeszkód aby być rodzicami chrzestnymi).

6.                  Rodzice chrzestni przedstawiają odpowiednie zaświadczenie z parafii zamieszkania, potwierdzające spełnienie powyższych warunków.