Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła Parzymiechy

miejscowość: Parzymiechy

C H R Z E S T

Ważne do: 31 grudnia 2017 r. (41 dni)

„Chrzest jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego i bramą otwierającą dostęp do innych sakramentów”.

Katechizm Kościoła Katolickiego nr 1213

RODZICE PAMIĘTAJCIE!

1. Dziecko do Chrztu Świętego zgłaszamy przynajmniej 3 tygodnie przed planowaną datą Chrztu.

2. Rodzice dziecka przedstawiają niżej podane dokumenty:

·        akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego,

·        dane rodziców chrzestnych (imię nazwisko, wiek, pełny adres zamieszkania numer domu lub mieszkania),

·        zaświadczenie od proboszcza rodziców chrzestnych, że mogą oni pełnić tę funkcję (jeśli nie są to rodzice z naszej parafii),

·        zaświadczenie od katechety (jeśli rodzice chrzestni są uczniami szkoły średniej).

3. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kościelnego (kan. 874) funkcję rodziców chrzestnych mogą pełnić osoby, które:

·        ukończyły 16 rok życia,

·        przyjęły Sakramenty  Pokuty, Eucharystii oraz Bierzmowania,

·        są wierzącymi i praktykującymi katolikami.

4. Rodzicami chrzestnymi nie mogą zostać  osoby, które żyją w małżeństwie bez ślubu kościelnego oraz młodzież, która nie uczęszcza na katechizacje w szkole średniej.