Logowanie

Pamiętaj mnie

Jesteś duszpasterzem?

Już teraz zgłoś swoją parafię!

Pomoc Zgłoszenie

Współpraca

Chcesz włączyć się w naszą akcję i pomóc rozwojowi naszego serwisu? Zapraszamy Ciebie do współpracy, Ty także możesz zostać współautorem tej inicjatywy!

Regulamin Współpraca

23 grudnia 2016 r.

Życzenia

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia, ciepła, rodzinnej atmosfery i wszelkich łask Pańskich w Nowym, 2016 roku składa

 

Zespół OgloszeniaParafialne.pl

 

14 października 2015 r.

Twoja chwila ma dla nich wielkie znaczenie

Polecamy akcję Fundacji L'Arche!

 

W Polsce żyje ponad 100 tysięcy osób z niepełnosprawnością intelektualną. Fundacja L'Arche rozpoczęławłaśnie kampanię „Wystarczy Chwila", której celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat działalności wspólnot L'Arche i zachęcanie społeczeństwa do wspierania osób z niepełnosprawnością intelektualną.

 

Ambasadorami akcji są aktorzy z grupy teatralnej MUMIO. Pierwsza wspólnota L'Arche została założona w tradycji katolickiej. Obecnie istnieje 147 wspólnot w 35 krajach. Mają one charakter ekumeniczny i są otwarte również na religie niechrześcijańskie. W Polsce Fundacja prowadzi cztery wspólnoty - w Śledziejowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie, które zajmują się różnorodną działalnością na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jedną z form tej działalności są niewielkie domy stałego zamieszkania o charakterze rodzinnym, w których osoby z niepełnosprawnością i towarzyszący im asystenci razem pracują, modlą się, gotują i świętują. Charakterystyczne dla wspólnot L'Arche jest założenie, że między osobami z niepełnosprawnością a asystentami - opiekunami powstają więzi braterskiej przyjaźni, które są źródłem poczucia, że każdy jest akceptowany, ważny i potrzebny. Jean Vanier, założyciel pierwszej wspólnoty L'Arche we Francji mówi, że każdy z nas potrzebuje miejsca, do którego by przynależał, czuł się kochany, czuł, że coś dla innych znaczy. Dlatego w L'Arche nie chodzi o robienie czegoś dla osób z niepełnosprawnością, ale o dawanie im przestrzeni do rozwoju, do odkrywania swoich darów, do doświadczania akceptacji i miłości. - Dom L'Arche jest dla mnie miejscem, gdzie mogę spotkać prawdziwego Jezusa Chrystusa w każdym człowieku, zwłaszcza w osobach z niepełnosprawnością intelektualną. Będąc ich towarzyszem, mogę doświadczyć pełnej akceptacji mojej osoby, ciągłego wybaczania i bezinteresownej miłości. Bóg dał mi łaskę i pozwolił zamieszkać z osobami z niepełnosprawnością intelektualną właśnie po to, żebym zobaczył i nauczył się, jak wygląda prawdziwe człowieczeństwo oparte na wzajemnych relacjach, a nie posiadaniu -mówi Maciej Bajon z poznańskiej wspólnoty L'Arche.

 

Kampania „Wystarczy Chwila" ma na celu zaproszenie innych do odkrywania wartości L'Arche, a tym samym wartości osób z niepełnosprawnością intelektualną. To także zaproszenie do włączenia się w budowanie wspólnot, choćby poprzez udzielenie pomocy finansowej, na co wystarczy tytułowa chwila. Działalność Fundacji częściowo finansowana jest ze środków publicznych, jednak do realizacji wszystkich przedsięwzięć potrzebne jest dodatkowe wsparcie. Więcej informacji na temat potrzeb finansowych znajduje się na stronie: www.wystarczychwila.pl

 

 

Spoty TV:

https://www.youtube.com/watch?v=i26Nxo-hj_g

https://www.youtube.com/watch?v=jHEVdb7WHk4

https://www.youtube.com/watch?v=3_ZVa4sVgtM

 

 

24 listopada 2014 r.

Wyszukiwarka parafialna

Z przyjemnością informujemy o aktualizacji godzin Mszy Św. w wyszukiwarce parafii. Dzięki pomocy parafian z kilkuset parafii, teraz godziny Mszy odpowiadają aktualnym rozkładom. Zachęcamy do dalszego przesyłania nam informacji o aktualizacjach - wejdź do zakładki Kontakt i napisz do nas.

31 grudnia 2013 r.

Szczęśliwego Nowego Roku!

Najserdeczniejsze życzenia ciepła, rodzinnej atmosfery i wszelkich łask Pańskich w Nowym, 2014 roku składa

 

Zespół OgloszeniaParafialne.pl

16 kwietnia 2013 r.

Aktualizacja godzin Mszy Św.

Z radością informujemy, że aktualnie w serwisie OgloszeniaParafialne.pl znajdą Państwo informacje na temat 6000 parafii w całej Polsce. Na co dzień dbamy o to, aby na bieżąco aktualizować godziny Mszy Św. oraz godziny przyjmowania w Biurach Parafialnych. Jeżeli jednak zauważą Państwo, że jakieś dane są niewłaściwe - prosimy o informację (zakładka Kontakt).

 

4 kwietnia 2013 r.

Coraz lepsza wyszukiwarka!

W naszym serwisie istnieje wyszukiwarka Mszy Św. umożliwiająca wyszukiwanie nabożeństw w danym mieście. Zależy nam na tym, aby znajdujące się w niej informacje były stale aktualne.


Dziękujemy za wszystkie informacje od wiernych, którzy pomagają nam aktualizować dane. Zapraszamy do przesyłania do nas informacji, gdy godziny Mszy św. w wyszukiwarce zawierają błędne informacje.

21 lutego 2011 r.

Jak rozwija się serwis?

Dzięki zaangażowaniu księży i ludzi świeckich portal OgloszeniaParafialne stał się istotnym źródłem, dla wszystkich wiernych poszukujących informacji związanych z parafiami w całej Polsce.

 

Obecnie w serwisie aktywnie działa 107 parafii, które komunikują swoje ogłoszenia i administrują samodzielnie danymi o duszpasterstwie. W okresie grudzień - styczeń odwiedziło nas 102 274 użytkowników, którzy obejrzeli łącznie 352 213 podstron.

 

Obecnie aktualizujemy dane w wyszukiwarce Mszy Św. tak, aby były one zgodne z bieżącymi zmianami na rok 2011.  Dziękujemy za wszystkie wiadomości od wiernych w tej sprawie. Dzięki Wam, właściwa informacja trafia do ludzi, którzy jej poszukują. Serdeczne Bóg zapłać!


Zespół OgloszeniaParafialne.pl

18 grudnia 2010 r.

Życzenia Świąteczne

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, życzymy wszystkim odwiedzającym Serwis OgloszeniaParafialne.pl wielu łask Bożych.

 

Niech nadchodzący czas będzie dla nas okazją do wytchnienia, rodzinnej radości i duchowych przeżyć, a Nowy Rok niech przyniesie nam błogosławieństwo i odnowę w wierze.

 

życzy

Zespół OgloszeniaParafialne.pl

29 lipca 2010 r.

Setna parafia!

Już jest! W serwisie zarejestrowany został setny aktywny profil parafii. Jest nim Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie w województwie warmińsko-mazurskim. Założyciel setnego aktywnego profilu, ks. Przemysław Soboń tak komentuje inicjatywę OgloszeniaParafialne.pl:

 

 

- W dzisiejszym świecie takie inicjatywy są bardzo potrzebne. Maja one też szczególne zadanie ogłoszenia Ewangelii w wirtualnym świecie. Do serwisu trafiliśmy przypadkiem, gdy szukaliśmy miejsca, gdzie moglibyśmy promować to szczególne miejsce jakim jest Gietrzwald, a jednocześnie stworzyć wspólnotę wiary.


Zespół OgloszeniaParafialne.pl

26 kwietnia 2010 r.

Setna parafia?

W naszym serwisie funkcjonuje obecnie 97 aktywnych profili parafii! Zbliżamy się do jubileuszowego, setnego Duszpasterstwa, na które czekamy z ciekawością. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym księżom za wprowadzanie aktualnych informacji i korzystanie z serwisu.

 

Natomiast  Użytkownicy, których Parafii nie ma jeszcze w serwisie zapraszamy do kontaktu ze swoim Księdzem i przedstawienia idei serwisu. Być może po Twojej rozmowie zarejestruje się właśnie setna parafia?

 

Zespół OgloszeniaParafialne.pl

10 kwietnia 2010 r.

Kondolencje

 

Napełnieni głębokim bólem wyrażamy kondolencje z powodu tragicznej śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz pozostałych ofiar tragedii w Smoleńsku. Podczas żałoby narodowej łączymy się w modlitwie za dusze zmarłych. Niech łaskawy Bóg przyjmie ich do swojej chwały.

 

Zespół OgloszeniaParafialne.pl

3 kwietnia 2010 r.

Życzenia świąteczne

Składamy serdeczne życzenia zdrowia, radości i łask Bożych z okazji Świąt Wielkanocnych.

 

Niech Zmartwystały Pan umocni nas w wierze i obdarzy błogosławieństwem.

 

Zespół OgłoszeniaParafialne.pl

18 lutego 2010 r.

Rekordowa oglądalność

Z radością informujemy, iż od początku roku 2010 serwis notuje rekordową oglądalność. Miesięcznie odwiedza nas już 20 000 użytkowników, którzy spędzają na stronie średnio niespełna 4 minuty.

 

Dziękujemy wszystkim odwiedzającym serwis, przesyłającym uwagi, spostrzeżenia, ale przede wszystkim Duszpasterzom, którzy chcą dzielić się, co tydzień pisanymi przez siebie komunikatami. Dzięki nim serwis jest aktualnym źródłem informacji dla dużej grupy Wiernych.

 

Cieszymy się także z licznych wiadomości e-mail z chęcią współpracy przy rozwoju serwisu. Zachęcamy do kontaktu.  

 

Zespół OgloszeniaParafialne.pl

 

24 grudnia 2009 r.

Życzenia Świąteczne

Radości czerpanej z przyjścia Narodzonego Pana, zdrowia i błogosławieństwa Bożego, a także szczęścia i pomyślności w Nowym Roku

 

życzy

Zespół OgloszeniaParafialne.pl

16 grudnia 2009 r.

„Joanna d’Arc” Jana Matejki robi furorę w Arizonie.

 

Zakupiona na aukcjach (www.matejko.allegro.pl) przez rodzinę Kopaczów reprodukcja obrazu „Joanna d'Arc" mistrza Jana Matejki, we wspaniałej XIX-wiecznej złotej ramie, znalazła swój nowy dom w USA.

 

Zofia i Stanisław Kopaczowie, mieszkający od przeszło 20 lat w Arizonie, postanowili wesprzeć akcję renowacji oryginału obrazu (wł. Fundacja im. Raczyńskich), znajdującego się w Pałacu w Rogalinie (oddział poznańskiego Muzeum Narodowego) i zakupili na aukcji internetowej jego reprodukcję. Państwo Kopaczowie są członkami parafii pod wezwaniem św. Joanny d'Arc w Phoenix, stąd pomysł, aby obraz przeznaczyć w darze kościołowi parafialnemu.

 

13 grudnia 2009 roku nastąpiło przekazanie reprodukcji proboszczowi kościoła, księdzu Donowi Kline, który z ogromnym zainteresowaniem słuchał historii obrazu. Reprodukcja została przyjęta z wielkim entuzjazmem nie tylko przez parafian, ale też przez mieszkającą w Phoenix Polonię. 

Obraz zawiśnie w centralnym miejscu kościoła przy 3801 E. Greenway Rd.

 

Zainteresowanych akcją JAN MATEJKO: Joanna d'Arc organizowaną przez Muzeum Narodowe w Poznaniu we współpracy z serwisem Allegro.pl zapraszamy na stronę www.matejko.allegro.pl. Wesprzeć konserwację największego obrazu (47 m²) mistrza Matejki można poprzez dokonywanie wpłat na konto organizowanej przez Muzeum zbiórki publicznej (do 15 stycznia 2010) oraz poprzez udział w aukcjach przedmiotów tj. medali okolicznościowych z wizerunkiem Joanny d'Arc, puzzli z reprodukcją obrazu, książek i innych. Szczegółowe informacje dostępne są na stronach akcji www.matejko.allegro.pl oraz w serwisie Muzeum www.mnp.art.pl.

29 października 2009 r.

Serwis staje się rozpoznawalny?

W ostatnim czasie w prasie katolickiej można znaleźć wzmianki o działaniu naszego serwisu. Dzięki temu coraz częściej spotykamy się ze znajomością hasła „OgloszeniaParafialne.pl" w parafiach w różnych zakątkach Polski.

 

Chcielibyśmy podziękować wszystkim odwiedzającym serwis, przesyłającym uwagi, spostrzeżenia i propozycję współpracy. Doceniamy także wkład Duszpasterzy, którzy chcą dzielić się co tydzień pisanymi przez siebie komunikatami, czyniąc je dostępnymi dla swoich Wiernych.

 

Zapraszamy na nasz blog, gdzie można przeczytać informacje na temat wspieranych przez nas inicjatyw, ciekawych wydarzeń, czy planach rozwoju serwisu.

 

Zespół OgloszeniaParafialne.pl

31 lipca 2009 r.

Szersza funkcjonalność!

Od kilku dni w serwisie dostępna jest baza danych blisko 6000 parafii z całej Polski. Baza zawiera podstawowe informacje na temat parafii - takie jak dane adresowe, godziny Mszy św, numery telefonów, czy mapkę dojazdową. Z biegiem czasu, baza będzie uzupełniana o kolejne duszpasterstwa. Baza dostępna jest po naciśnięciu przycisku „Szukaj parafii" w menu serwisu.

 

Zadbaliśmy również o łatwą obsługę wyszukiwarki w nowej bazie danych. Aby znaleźć interesującą nas parafię, możemy szukać według jej wezwania, miasta, a niebawem także według dokładnego adresu.

Mamy nadzieję, że to jednolite źródło informacji, stanie się pomocnym narzędziem dla wszystkich odwiedzających nasz serwis.

 

Miło nam również poinformować, że jest już z nami ponad 70 aktywnych parafii, które administrują swoim profilem za pośrednictwem serwisu.

23 maja 2009 r.

Jest nas coraz więcej!

Pragniemy poinformować, że w naszym serwisie działa już aktywnie ponad 50 parafii z całej Polski. Dziękujemy wszystkim Duszpasterzom za ich zaangażowanie, a wiernym za to, że traktują nasz serwis jako cotygodniowe źródło aktualnych informacji.

 

W ciągu ostatnich dni na wielu portalach internetowych i w prasie katolickiej pojawiły się informacje na temat naszego istnienia. Zapraszamy więc do uważnego śledzenia mediów, w poszukiwaniu wzmianek na temat naszej wspólnej społeczności.

 

Zapraszamy również do lektury blogu, gdzie przeczytać można m.in. na temat ciekawego sposobu wykorzystania naszego serwisu przez jednego z poznańskich księży. Adres bloga: www.ogloszeniaparafialne.wordpress.com

18 kwietnia 2009 r.

Nowy layout – nowe możliwości!

W odpowiedzi na sugestie i oczekiwania użytkowników, postanowiliśmy odświeżyć layout i powiększyć funkcjonalność serwisu. Mamy nadzieję, że wprowadzone przez nas zmiany, pozwolą w jeszcze większym stopniu zaspokoić oczekiwania naszych użytkowników.

 

Równocześnie chcielibyśmy serdecznie podziękować Wam - drodzy użytkownicy, za wasze sugestie, opinie i uwagi. To dzięki nim OgloszeniaParafialne.pl stają się coraz lepsze. Oczywiście w dalszym ciągu jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje dotyczące funkcjonalności serwisu.

Więcej o nowych zmianach znajdziecie na blogu: www.ogloszeniaparafialne.wordpress.com

 

Zespół OgloszeniaParafialne.pl

10 kwietnia 2009 r.

Święta Wielkanocne

Niech te święta Wielkanocne

obfitują w łaski Boskie,

otuliwszy serca Wasze radością.

 

Życzymy Wam chwili zadumy

i chwil szczęścia,

spędzonych wspólnie przy rodzinnym stole.

 

Zapraszamy również na nasz blog: http://ogloszeniaparafialne.wordpress.com/

 

Zespół OgloszeniaParafialne.pl

2 kwietnia 2009 r.

Blog serwisu!

Pod adresem http://ogloszeniaparafialne.wordpress.com/ znajdą Państwo blog poświęcony naszemu serwisowi. Będziemy tam opisywać wydarzenia związane z procesem rozwoju portalu. Znajdą się tam również ciekawe cytaty z naszych częstych rozmów z Duszpasterzami z rożnych parafii.

 

Sam serwis ma charakter czysto informacyjny i pozbawiony jest możliwości dodawania komentarzy. Jednak blog jest miejscem gdzie swobodnie mogą Państwo wyrażać swoje zdanie na poruszane tematy. Zapraszamy więc do odwiedzin i komentowania!

 

 Zespół OgłoszeniaParafialne.pl

19 grudnia 2008 r.

Życzenia Świąteczne

Serdeczne życzenia wszelkich łask Bożych i radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz szczęścia i pomyślności w nadchodzącym 2009 rokużyczy Zespół OgłoszeniaParafialne.pl

28 listopada 2008 r.

Serwis się rozwija!

Cieszy nas fakt, że coraz więcej parafii z sympatią przyjmuje naszą inicjatywę i postanawia się zarejestrować. Również wierni coraz liczniej odwiedzają OgloszeniaParafialne.pl w poszukiwaniu informacji.

 

Dlatego z radością pragnę przedstawić nową możliwość jaka pojawiła się w serwisie - wyszukiwarkę Mszy św. Podając kryteria wyszukiwania - godzinę i miasto - uzyskujemy listę kościołów, w których odbywają się wtedy nabożeństwa. Dodatkowo wyniki wyszukiwania pojawiają się na mapce. Pozwala to łatwiej znaleźć najbliżej znajdującą się parafię, która odprawia Mszę św. we wskazanym czasie. Zapraszam więc do korzystania z wyszukiwarki, która znajduje się w środkowej części paska „menu" u góry strony.

 

Zespół OgloszeniaParafialne.pl

10 listopada 2008 r.

List od Kurii Metropolitalnej w Poznaniu

Otrzymaliśmy list z Kurii Metropolitalnej w Poznaniu wyrażający opinię na temat istnienia serwisu OgloszeniaParafialne.pl. W treści listu czytamy:


    Powszechnie dostrzegany jest proces coraz większego oddziaływania Internetu na człowieka. To oddziaływanie dotyka coraz częściej również postaw, systemu wartości związanych z wiarą człowieka. Nieuniknione jest zatem zaangażowanie specjalistów wychodzące naprzeciw potrzebom człowieka wierzącego, który również w Internecie pragnie znaleźć pomoc w swoich poszukiwaniach dotyczących wiary.
    Po ogólnym zapoznaniu się z projektem serwisu społecznościowego „OgloszeniaParafialne.pl”, dostrzegamy wartość takiej inicjatywy i życzymy powodzenia w realizacji misji, którą postawili sobie za cel twórcy projektu „OgloszeniaParafialne.pl”


z poważaniem


ks. Piotr Garstecki
Notariusz Kurii

3 października 2008 r.

Otwarcie serwisu!

Pragniemy ogłosić powstanie społeczności internetowej, zrzeszającej wspólnotę katolicką wokół własnej parafii – serwis OgloszeniaParafialne.pl

 

Dziś po raz pierwszy można odwiedzić serwis w Internecie i zarejestrować się. Mamy nadzieję, że wkrótce serwis osiągnie swoją funkcjonalność dzięki bieżącym aktualizacjom ogłoszeń przez Duszpasterzy.

 

Oficjalne otwarcie działalności portalu zaplanowane jest na pierwszą połowę listopada.

 

Uprzejmie prosimy o wyrażenie swojego poparcia dla naszej inicjatywy i w miarę możliwości wspierania jej przez swoje działania. Inicjatywa ta wymaga udziału ludzi dobrej woli i pewnych, niekoniecznie absorbujących działań ochotników, chcących pomóc jej rozwojowi. Zapraszamy więc bardzo serdecznie do udziału w niej.

 

Zapraszamy do rejestracji!